Listopad 2008

♥Full Moon wo Sagashite♥

29. listopadu 2008 v 19:51 | Jajinka:) |  ♥Manga♥


Kouyama Mitsuki je 12tiletá slečna, jejímž snem je stát se zpěvačkou. Když se její blízký kamarád stěhoval do Ameriky, navzájem si slíbili, že při jejich příštím setkání budou oba svému snu blíže. Bohužel Mitsuki byl nalezen v krku zhoubný nádor a pro záchranu jejího života je nutné jí ostranit hlasivky, což však znamená, že už nikdy nebude mluvit, natož zpívat. Jednoho dne se jí zjeví andělé smrti a ona zjistí, že jí zbývá přesně rok života. Rok na to, aby se pokusila splnit svůj sen a našla svého přítele ...
Pár ostatních obrázků od autorky:):


Legenda o meči Kusanagi

28. listopadu 2008 v 15:29 | Jajinka:) |  ♥Nezařazeno♥
"Image Hosted by ImageShack.us
Každá země má své legendy a bájné příběhy a ty jsou vždy jsou obestřeny velkým tajemstvím. "

Image Hosted by ImageShack.us

Japonsko má tři korunovační klenoty, jeden z nich je meč a je ho příběh je opravdu velice mystický.

Kusanagi-ne-tsurugi je mečem, který má velice důležitou roli v historii Japonska. Ve skutečnosti je nazýván Ame no murakumo no tsurugi (,,Meč nebeského mračna"), ale více populární a známé označení je Kusanagi no tsurugi ( ,,Meč žnoucí trávu", nebo pravděpodobněji ,,meč hada" ). Tento meč může být dále nazýván i jako Tsumugari no tachi. Skutečný Kusanagi, pokud existuje, je pravděpodobně meč ve stylu Doby Bronzové. Dvousečný, krátký, rovný. Velmi odlišný od dnešních katan s jedním ostřím a zakřivením.

Legenda:

Kusanagi je meč, jehož příběh se stal legendou. Dle Kojiki - záznamů starověkých událostí, se bůh Susano-ó setkal s truchlící rodinou v provincii Izumo. Hlavou této rodiny byl Ashi-na-Zuchi, kterého se bůh ptal proč naříká. Muž odpověděl, že jeho rodina byla zpustošena hrůzostrašným Yamato-ne-
Orochi, osmihlavým hadem z provincie Koshi. Had již snědl sedm z osmi jeho dcer a nestvůra si přišla nakonec i pro jeho poslední dceru jménem Kushinda-hime. Susano-ó pokračoval v pátrání po zvířeti a po nezdařeném střetnutí s hadem, se vrátil zpět s plánem jak by mohl příště nestvůru porazit. Na oplátku žádal Kushinadainu ruku, pokud bude souhlasit. Dívku poté proměnil dočasně v hřeben, aby se těšil její přítomnosti i během bitvy. Poté začal popisovat svůj plán.

Kami Susano-ó nařídil připravit osm sudů saké a poté jednotlivé sudy rozmístit za ohradu s osmi branami. Za nedlouhou se netvor ukázal a spolkl návnadu. Jednotlivé hlavy hada se jali do jedné brány po jednom sudu. Na takto rozptýleného a chyceného hada snadno bůh Susano-ó zaútočil. Nejprve sťal hadovi hlavy a pokračoval k ocasům. Ve čtvrtém ocase, uvnitř hadova těla, objevil velký meč. A jelikož se hadův ocas ukrýval v černých mračnech, byl meč pojmenován Ame no murakumo no-tsurugi ( meč nebeského mračna ), který poté daroval své sestře, bohyni Amaterasu, aby utišil její hněv.

Legenda hovoří o meči ještě jednou a to, když byl použit synem dvanáctého císaře Keika. Syn císaře se jmenoval Yamato Takeru. Císař poslal svého syna na válečnou výpravu. A než princ Yamato odjel do války, zastavil se ve Velké svatyni v Ise, kde byla velekněžkou jeho teta Yamato Hime.Teta darovala princi k jeho ochraně v nebezpečných časech Meč nebeského mračna.

Tento dar byl k užitku, když Yamato Takeru byl vlákán na otevřených pastvinách v provincii Sagami, běhěm lovecké výpravy, zrádným válečníkem do pasti. Nepřítel použil hořící šípy, které zapálily suchou trávu na pastvinách, aby princ jistě uhořel. Nepřátelé zabili i princova koně, jen aby mu zabránil v útěku. Zoufalý Yamato Takeru použil Meč nebeských mračen a posekal trávu okolo, aby tak zadržel oheň v dostatečné vzdálenosti od sebe. Při této činnosti také objevil, že meč vládne jistou magií, jenž mu umožňuje ovládat vítr. Princ Yamato tak využil tohoto kouzla k zastavení ohně a poté obrátil plameny jenž ho měli zabít proti nepřátelům. Radostí z vítězství, přejmenoval Yamato meč na Kusanagi no tsurugi ( Meč žnoucí trávu ), aby připomínal jeho únik o vlásek smrti a jeho nenadálé vítězství. Posléze se Yamato Takeru oženil a dále padl v boji s netvorem, nedbajíc rady své manželky, aby si do boje vzal meč Kusanagi.

Zatímco je toto nejpopulárnější verze, jak dostal Kusanagi své jméno, výzkumníci se spíše shodují v tom, že je tento příběh falešný. Ve starověkém japonském jazyce, kusa znamená "meč" a nagi "hada". Tudíž, alternativní teorie je, že Kusanagi znamenal spíše "meč hada".

Současnost meče Kusanagi:

Ačkoliv je o meči zmínka v Kojiki, knize sbírek starých Japonských mýtů a legend, není příběh považována za historický dokument. První spolehlivá zmínka o meči je v Nihonshoki. Ačkoli Nihonshoki také obsahuje mytologické příběhy, které nejsou považovány za spolehlivou historii, zaznamenává některé události, které byly psány současně nebo téměř současně v době té či oné události.Tyto části knihy jsou tedy považovány za historická fakta. V příběhu v Nihonshoki byl Kusanagi odvezen z císařského paláce v roce 688 do Velké svatyně v Ise, společně se zrcadlem. Za nedlouho už pouze samotný meč putoval do svatyně Atsuta a to poté, co byl obviněn z přivolání nemoci na Císaře Temmu. Spolu s klenotem a zrcadlem, je meč jeden z tří císařských reálií Japonska. Meč reprezentuje ctnost a odvahu.

Kusanagi je pravděpodobně uchováván ve svatyni Atsuta v Nagoji do dnešních dnů, i když není dostupný pro oči veřejnosti a tak nemůže být jeho existence potvrzena. Jeden záznam o jeho existenci přeci jen existuje. Jistý shintoistický kněz ho prý v období Edo viděl na vlastní oči. Podle něj měří meč 84cm, má tvar jako calamus (rostlina z čeledi Acorus genues, vysoká trvalka z mokřin), bílé kovové barvy a skvěle udržovaný. Další záznam se zmiňuje, že tento kněz zemřel na prokletí a sílu meče, ale je to spíše příběh, jenž má zdůraznit sílu a moc, kterou meč vládne.

V nedávné době, Japonská národní vysílací stanice NHK, šla do svatyně Atsuta k pořízení nahrávky meče na kazetu. Nicméně kněží odmítli jakékoli natáčení a zveřejňování meče, ale také nepopírali jeho existenci.

Ačkoli je do dnešních dnů ve svatyni Atsuta meč uchováván, je poněkud zavádějící, zda-li se jedná opravdu o legendární Kusanagi. Epos Heike Monogatari, což je epický příběh popisující válku mezi rody Minamoto a Taira pro kontrolu nad Japonskem na konci 12.století, též známém jako válka Gempei, vypráví o zničení meče a klenotu v hlubinách moře. V roce 1185 skončila námořní bitva porážkou klanu Tairů a malý císař Antoku v rukou Minamota no Yoshitsuneho. V příběhu poražených námořníků, babička císaře Pak Nii Dono vedla malého Antoku a jeho doprovod k spáchání sebevraždy tím, že se utopí ve vodách úžiny spolu se třemi císařskými reáliemi, včetně Kusanagi meče. Babička císaře si dala klenot do podpaží, posvátný meč za opasek a malého císaře do náručí a se slovy ,,v hlubinách oceánu je náš trest smrti" se vrhla do rozbouřených vln. Ačkoli Minamotovi vojáci zvládli zastavit hrst sloužících a zachránili dvě reálie, meč se jim zachránit nepodařilo.

Dále příběh vypráví, jak ve velkém zármutku nad skutečností, že to, co bylo uchováno z tak dávných dob, by mělo být za této generace ztraceno, sehnali potápěče, aby po meči pátrali. Avšak přes všechny zkušenoti nedokázali meč najít. Bylo to proto, že Dračí král si jej vzal a uložil ve svém paláci na dně moře.
Ačkoli tento příběh byl vyprávěn ústně a teprve 200 let po událostech byl sepsán do knižní formy, je jeho spolehlivost jako historického dokumentu sporná.
Podle některých záznamů, desátý Císař Sujin, objednal výrobu repliky Kusanagiho. Nicméně tato informace byla údajně šířena veřejností poté, co vyšlo najevo,že byl meč ukraden. Císařův dvůr prohlašoval , že to byla replika, která byla ukradena, ale také pravděpodobné, že replika byla dělána až poté co byl meč ukraden, aby nahradila navždy ztracený meč. Mohlo by být poznamenáno, že Císař Sujin je považován historiky za "legendárního Císaře", a to z nedostatku dostatečných důkazů k stanovení jeho vlády k historickému období.

Další příběh vypráví, že meč byl údajně ukraden znovu v šestém století mnichem z Číny. Nicméně jeho loď prý ztroskotala na moři a mnich s mečem, který mu dal sílu doplavat k břehům v Ise, byl zotaven shintoistickými mnichy. Tento příběh je poněkud nadsazen, až řečeno fantastický, a proto je jeho historická přesnost věci sporná.
Díky odmítnutí kněží ukázat meč veřejnosti a poněkud útržkovité povaze historických důkazů, je nynější stav meče a jeho existence vůbec, velice sporná. Ale na každé legendě je cosi pravdivého, cosi mystického a jsou to smrtelníci, jenž dávají mlžný závoj do historie pravdy. Ať již meč existoval či existuje, nebo byl jen vymyšlen do příběhu, patří k třem korunovačním klenotům Japonska jenž jsou s ním spjati natrvalo.


♥Boku wa Imouto ni Koi wo Suru(Miluji svou mladší sestru)♥

28. listopadu 2008 v 15:00 | Jajinka:) |  ♥Manga♥


Iku má dvojče, Yoriho. Je pohledný, chytrý a dobrý sportovec. Ale protože se jí v poslední době vyhýbá, myslí si že ji nesnáší. Jednou v noci však, když spí, cítí dotyk na rtech. Je to její bratr co ji právě líbá.....


♥Vampire Vampire♥

28. listopadu 2008 v 10:47 | Jajinka:) |  ♥Manga♥
Jednoho dne se 16-ti letá Hina políbí se svým přítelem Natsukim. Ten se vzápětí promění na upíra Hibikiho. To se Hině pochopitelně nelíbí a tak se snaží Natsukiho dostat zpět do Hibikiho těla...♥Love Hina♥

28. listopadu 2008 v 10:42 | Jajinka:) |  ♥Manga♥
Série o věčném smolaři, který ve své smůle má tolik štěstí, že se stane správcem ubytovny plné holek. Pěkných holek. Velmi svěží a zábavná manga čítá 14 svazků, autorem je Ken Akamatsu.
Trinity Blood:)

27. listopadu 2008 v 22:44 | Jajinka:) |  ♥Trinity Blood♥
Trinity Blood vypraví příběh ze světa zničeného Armageddonem, kde probíhá nekonečná válka mezi lidmi a upíry. Vatikán s úmyslem ochrany lidstva vysílá speciálního agenta, Abela Nightlorda který je ve skutečnosti upírem a který společně s mladou Esther bojuje s nočními tvory.- Co se týče akčních scén stojí to opravdu za to. Rozhodně tu nechybí nic co by bylo na škodu. Spíš na opak. Místy začnete mít pocit , že ze všech těch zápletek , konfliktů a řešení už asi zcvoknete. O to víc příjdev hod nějaká ta akce , kde není na škodu prolít několik hektolitrů krve :).....Seznam episod:

1
Flight Night
2
Witch Hunt
3
The Star of Sorrow I. City of Blood
4
The Star of Sorrow II. Hunter's Banquet

5
Yesterday, Today and Tomorrow
6
Sword Dancer
7
Never Land
8
Silent Noise
9
Overcount I. The Belfry of Downfall
10
Overcount II. Lucifer's Choice
11
From the Empire
12


The Ibelis I. Evening Visitors

13
The Ibelis II. Betrayal Blaze
14
The Ibelis III. A Mark of Sinner
15
The Night Lords I. The Return of Envoy
16
The Night Lords II. Twilight of the Capital
17
The Night Lords III. The Island of her Darling Children
18
The Night Lords IV. The Palace of Jade
19
The Night Lords V. A Start of Pilgrimage
20
The Throne of Roses I. Kingdom of the North
21
The Throne of Roses II. The Refuge
22
The Throne of Roses III. Lord of Abyss
23
The Crown of Thorns I. City in the Mist
24
The Crown of Thorns II. The Lord of Oath♥Lilim Kiss♥

27. listopadu 2008 v 20:54 | Jajinka:) |  ♥Manga♥

Mizuki Kawashita
knih: 2
kapitol: 24
stránek: 474

Saiki Takaya je celkem normální kluk, který se baví dokazováním své síly ostatním, chodí posilovat, je zamlklý a nikdo ho nechápe, jednou však zakopne o tajemný flakónek...
Tohle je naprosto skvostná manga.Ještě jsem z ní naměko.xD¨Každopádně všem doporučuju!!!:)

Stáhnout v češtině si ji můžete tady: http://www.mangacesky.wz.cz/vypis_detail.php?page=vypis


Mononoke Hime-videjka:)

27. listopadu 2008 v 16:30 | Jajinka:) |  ♥Mononoke Hime♥

Blood+ openings,endings:)

27. listopadu 2008 v 15:36 | Jajinka:) |  ♥Blood+♥
Blood+ Opening 1
Hitorikiri kurayami no naka
Kimi no namida no imi wo shita
Negau basho fumidashita kedo
Daremo kizutsukenakunakute
Umi wo wataru kaze wa kyou mo
Mayowazu ni ashita ni mukau no ni
Kokoro wa doushite ugokidasenai
Donna unmei ga matteirundarou
Kuyamitakunai yo umareta koto
Kanashimi no naka ni yuuki ga aru
Kagayakitsukamu to shinjiteiru
Furishikiru auzora no namida
Itsu no hi ka egao ni kaeru you


Blood+ Ending 1

Yubi ni hitai ni kami ni
Anata no mukou kaimamieru omokage
Moshimo toki no nagare wo
Sakanoboretana sono hito ni deaeru
Kono sekai umarete soshite
Ataerareta arayuru namae ni
Negai ga aru
Itoshii eago nikokoro wo ugokashite
Arashi ni yuraide tachidomaru toki mo
Mamoritai subete wo sasagetemo
Omoi wa chikara de sugata wo kaeru kara


Blood+ Opening 2
Karami tsuku kaze sakarai
Ushinatta kisetsu wo sagashite iru
How many cuts should I repent?
Aaa...
How many fates should I accept?
Does it have an end?
Itsumo karada juu wo
Kimi ga kake meguri afuresou
Dakara kowaka nai yo
Asu mo
My beloved season calls me
Because I always feel you in meBlood+ Ending 2

Hontou no kizu wa itamanai yo
Koe to kotoba nakushite
Tada namida ga afurete kuru dake
Risou ni michita ano kro mo
Kokoro wa ima wa arehate
Muchuu bakari no jibun wo ikiteru
I don´t wanna cry no more
I don´t wanna cry ,cry ,cry
I don´t wanna cry no more
Idon´t wanna cry , cry ,cry
cry , cry , cry...Claymore-opening+ending lyrics:)

27. listopadu 2008 v 15:26 | Jajinka:) |  ♥Claymore♥
Claymore opening
JapaneseEnglish
Aa ikustumono yoru wo koeteAhh , traversing over many nights,
Kootta yume to kieyuku namidaFrozen dreams and fanding ters.
Woe me woe me love meWoe me, woe me, love me!
Hito wo aisenaiI cannot love anyone ,
Demo mi ga nikuiBut I hate myself , too.
Kokomade auruitemo owari ga mienaiI still don´t see the end after walking this far,
Kako no kioku wo michizureniDragging along the memories of the past.
Kono mi wa nani iro de somariyukunodarouWhat color will this body be tainted by?
Kotae wo sagashiteru
I serch for that answer.Claymore Ending
JapaneseEnglish
Kokoro mada anata no kioku no maka deMy heart , still inside your memories.
Karada sagashiteru tarinai watashi woMy body , not worth serching for.
Kyou mo doko ka de dareka ga nagasu namidaOnce angain,someone will be crying somewhere today,
Tsumetaku warai sadamete ikite yuku kotoIn order to live on with a cold smile on their face.
Nakusenai mono nigirishimenagaraHanging on to things I cannot lose ,
Watashi wa ima mo koko ni irunoI stand right here even now.
Karenai hana wa utsushikuteUnwithering flowers are beautiful ,
Yuruginai omoi wo mune ni sakitsuzuketaBlossoming with dermined thoughts inside of them.
Chigirenaku mono danzai no soraThings that can´t be cut , the guilty sky.
Tomaranai kanashimi wo dakishimetetaI embraced this never inding grief.


Elfen Lied-opening lyrics

27. listopadu 2008 v 15:14 | Jajinka:) |  ♥Elfen Lied♥
Opening
Original - LatinEnglish
Os iusti meditabitur sapientiam,The Mouth of Justice is meditating wisdom,
Et lingua eius loquetur indicium.and his tongue is speaking of a sign.
Beatus vir qui suffert tentationem,A happy man who suffers temptation,
Quonium cum probates fuerit accipient coronam vitae.Since he is with approval, they recieve the crown of life.
Kyrie, ignis divine, eleisonOh Lord, Fire by divine power, have mercy!
O quam sancta, quam serena,Oh, how holy! How serene!
quam benigna, quam amoenaHow kind! How pleasant
O castitatis liliumOh Lily of chasitity.


ACONY

27. listopadu 2008 v 14:55 | Jajinka:) |  ♥Manga♥
Taková dlouhá manga xD


Japonsko...všeobecně ;-)

27. listopadu 2008 v 11:55 | Hikari-chaaan :3 |  ♥Nezařazeno♥

Zeměpis

Japonsko, původně nazývaný "Nippon" nebo "Země vycházejícího slunce," je konstituční monarchií a hlavou státu je zde císař Akihito. Parlament se skládá ze dvou komor a celé Japonsko je rozděleno do 47 prefektur.
Japonsko je ostrovním státem rozléhajícím se na 1 900 ostrovech sopečného původu. Pět hlavních ostrovů se nazývá Hokkaido, Honshu, Kyushu, Shikoku a Okinawa. Jeho rozlohá čítá 377 000 km2 a asi 80% jeho povrchu zabírají hory a pohoří (nejvyšší hora = Fuji).
Japonsko je jak jedna z nejlidnatějších zemí světa (125 miliónů obyvatel), tak jednou z tektonicky nejneklidnějších. Zemi sužují častá zamětřesení (ročně až 7 000 otřesů) a podle toho také vypadají japonské stavby, které zemětřesením odolávají velmi dobře.
Hlavní město Japonska se jmenuje Tokio, které čítá (i s přesměstím) 12 miliónů obyvatel. A když už jsme u Tokia, můžeme si o tomto městě říct něco víc.

Tokio

V Tokiu se dosti šetří místem a proto je nejcennějším majetkem pozemek. Tokijčan si nemůže ani koupit auto, pokud na úřadech nedoloží, že je majitelem garáže nebo alespoň parkovacího místa. Navíc vjezd vozidel do centra je omezený a samotní Japonci jezdí spíše na kolech a to klidně i v prvotřídním obleku. Kola můžete klidně odložit na veřejném místě, aniž byste je zamkli a nic se nestane - v Tokiu se kola nekradou!
Jak to bývá zvykem u většiny velkých japonských měst, většina obyvatel žije mimo centrum. Byty zde proto téměř neexistují a věžáky, které najdete, slouží spíše ke kancelářským účelům.
A pokud by se vám už v Tokiu nebo v některé jeho části nelíbilo, můžete odcestovat vlakem a nebo metrem. Vlaky Shinkansen jsou známy po celém světě. Jsou schopny jet rychlostí až 250 km/h. Ve vlacích chodí hostesky a je odtud dokonce možné připojit se na internet, pokud s sebou máte notebook. Cesta na krátkou vzdálenost činí cca 500 yenů, což je na kvalitu služeb pro Japonce velmi přijatelné. Co je zajímavé tak to, že japonské vlaky se díky efektivních měření nezpožďují! A podobně je to i s japonským metrem. Metro bývá čisté a pasažéři kultivovaní. Je zakázáno nahlas mluvit a nebo telefonovat - to smí jen obsluha.

Manga

Jde o velmi populární fenomén. Tento název se používá pro komix se specifickým výtvarným pojetím. Nejčastější používané náměty jsou: škola, vztahy, japonské dějiny, spirituální a jiné motivy. Hrdinové bývají samuraiové, ninjové a pod. Žánrů je mnoho, stejně jako u hraných filmů mohou sahat od akce po psychologické drama... Na základě mangy jsou vyráběny animované seriály, kterým se říká anime.


Japonci

Japonci jsou lidé slušní a disciplinovaní, kteří se uklánějí na pozdrav (a to dokonce i při telefonování). Stoprocentně věří reklamám a cítí potřebu být moderní (to zahrnuje vlastnictví nejnovějšího modelu mobilního telefonu, foťáku...), což je také jeden z důvodu rychlého vývoje Japonska. Japonci se vyžívají ve všem technickém a na ulici můžete narazit na automaty, ze kterých může vypadnout téměř cokoli - od pití přes kondomy až po dámské spodní prádlo.
V Japonsku se považuje za neslušné, pokud telefonujete na veřejném místě a dokonce, pokud telefonujete na ulici. Neslušné je podle Japonců i odmítnout někoho slůvkem "ne" - Japonci vás nikdy neodmítnou, což na druhou stranu nemusí být vždy ku prospěchu, protože pokud se zeptáte na cestu a Japonec ji nezná, navede vás i přesto, že nemá ponětí, kde hledané místo leží.
Obyvatelstvo je stále rozvrstveno podle povolání a příjmů a jednotlivé vrstvy se nemíchají. Je například nemyslitelné, aby si učitel vzal uklízečku. Od stírání sociálních rozdílů jsou tu uniformy - například ty školní, které jsou zvláště na studentkách velmi slušivé.
Japonci jsou neradi foceni a filmováni, ale protože je neslušné řici "ne," neodmítnou vás, ale začnou se místo toho jen lehce odmítavě chichotat. Navíc se vyhýbají přímému očnímu kontaktu, takže uhrančivým přímým pohledem to u opačného pohlaví nevyhrajete. Na druhou stranu, neznamená to, že by Japonci byli stydliví, co se týče sexuálního života. Sexualita není ani v nejmenším tabuizována, najít můžete i spoustu sexshopů.

Sapporro

Sapporro je další z velkých japonských měst. K nalezení zde je například skokanský můstek, na němž se konaly zimní olympijské hry.

Náboženství

Nejrozšířenějším náboženstvím v Japonsku je šintoinsmus a buddhismus. Proniklo sem i křesťanství a jiná náboženství, která jsou však stále v menšině. Do konce 2. světové války byl státním náboženstvím šintoismus, který se řadí mezi animistická náboženství.
Šintoismus nemá žádná psaná přikázání, žádnou bibli a ani žádná zvláštní morální pravidla. Šintoistických svatyní je v Japonsku asi 1 000 000.

Generační vztahy

Japonci uznávají své starší a váží si jich. Podle nich je důležité chovat moudrost starších v úctě. Mladí však nejsou nijak ušlápnutí. V tokijském parku Yoyogi se každou neděli schází japonská mládež. Jde nejen o zábavu, ale tito mladí slouží také jako velká atrakce pro turisty. Mladí se převlékají za postavy z japonské historie, ale i jiných kultur.
Japonci dávají velký důraz na oblečení - považuje se za neslušné, aby vysoce postavený Japonec chodil na veřejnosti neformálně oblečen a to i v nepracovních dnech.

Japonská kuchyně

Na japonském jídelníčku dominují ryby a jiní mořští živočichové (například chobotničky a jiní podmořští tvorové jsou japonskou specialitou). Ten nejtypčitějším japonským pokrmem je sushi. A většina sushi se skládá z následujících přísad: kvalitní rýže (pokud možno nikoshi = originální rýže na sushi), lepidlo na shushi (shushinoko) a řasy (nori), další součástí kvalitního sushi je však také například sojová omáčka a nebo křen washabi (oni to vyslovovali washabi, osobně to znám jako wasabi, tak nevím) - receptů na sushi je však povícero.
Čemu byste se měli při jídle raději vyhnout:
  • zapichovat hůky do jídla nebo předávat sousto z hůlek do hůlek, protože toto je zvykem jen na pohřební hostině
  • hůlkami se zásadně neukazuje!
  • hůlky se drží v pravé ruce, nikdy jinak
Kromě tradiční japonské kuchyně však můžeme najít i fastfoody, které jsou oblíbené hlavně mezi mládeží.

Japonský čaj a saké
Čaj i saké (rýžové víno) se pije kdykoli a kdekoli. Čaj je však zároveň i obřadním nápojem. Čajové obřady se konají hlavně v rodinném kruhu a slouží k relaxaci a uvolnění. Čaj připravuje čajový mistr a i jeho příprava je jakýmsi malým obřadem.

*****************************
Toliko o Japonsku, zemi svázané tradicemi, která je však jednou z nejpokrokovějších, které svět zná, a která produkuje to, co máme tolik rádi - mangu a anime. :)


♥Boys♥

27. listopadu 2008 v 11:39 | Jajinka:) |  ♥Other Anime And Manga Pics♥

♥Vampires♥

27. listopadu 2008 v 11:19 | Jajinka:) |  ♥Other Anime And Manga Pics♥


Věděli jste že......

27. listopadu 2008 v 8:41 | Jajinka:) |  ♥Japonsko♥

...pokud přijedete do Japonska a budete se rozplývat nad nějakým krásným Japoncem, že je to "kawaii bishík," tak se pravděpodobně pořádně urazí? Říct Japonci, že je "bishounen," je, jako byste mu do očí řekli: "Hej, chlape, vypadáš jako ženská!"XDKoji Suzuki-Kruh:)

27. listopadu 2008 v 8:39 | Jajinka:)
Autor: Koji Suzuki (Kodži Suzuki)
Autor obálky: Ivan Brůha
Překlad: David Petrů
Počet stran: 256
Rok vydání: 2004
ISBN: 80-242-1249-8
Originální název: The Ring
Asakawa, reportér jakéhosi tokijského deníku, se vydá po stopě záhady čtyř mladých lidí, kteří zemřeli za záhadných okolností na vteřinu ve stejnou dobu, avšak prakticky každý na jiném místě. Pátrá po okolnostech a spojitostech, až se dopracuje k tomu, že si čtyři mladí lidé společně užívali před týdnem v jednom horském středisku, kam se vzápětí Asakawa také vydá, aby všemu přišel na kloub.
V jedné z chatek si pustí na recepci nalezenou neoznačenou kazetu, kterou si parta mladých pravděpodobně týden před svou smrtí také pouštěla. Shlédne celou tu znepokojivou podívanou a zjistí, že klíč k vyřešení záhady na kazetě někdo umazal. Celé se to zdá být pouhým vtipem, avšak v tom byl možná kámen úrazu čtyř mladých lidí, kteří film předtím shlédli. Asakawa s hrůzou zjišťuje, že jeho smrt možná není tak vzdálená, jak by očekával, a naplno se pouští do luštění záhady podivné kazety.
Jak se vzkaz na kazetu dostal a co znamená? Je kletba opravdová? Jestli ano, jak se dá podobná kletba zrušit? Proč se některý z mladých lidí nepokusil zakletí zlomit? Je možné, že i kdyby na kazetě bylo řešení, bylo by nesplnitelné? Klíč byl však z kazety vymazán - je vůbec ještě nějaká naděje, že bude Asakawa stárnout se svou ženou, a sledovat, jak dospívá jeho malinká dcerka...?
***
Musím říct, že toto je po dlouhé době jedna z mála knih, které jsem "zhltla" prakticky na posezení, a od které bylo velmi těžké se byť jen na chvíli odtrhnout. Po přečtení jsem ji bez váhání musela zařadit mezi mé oblíbené, protože k tomuto dílku jsem zkrátka neměla slov.
Kdo viděl americký film Kruh, dá se říct, že šlo jen o odvárek z opravdového Kruhu - knižní předloha je totiž daleko záhadnější, mrazivější, napínavější a hlavně, rafinovanější. Naprosto mě zaujala celá věc kolem kletby a hltala jsem každou další informaci o její historii a důvodu její existence, což umocňovalo celé to pomalé odhalování záhady. Nakonec jsem byla tak napjatá, jak to skončí, že se divím, že jsem v té knížce nenechala oční bulvu. :D
Opravdu můžu jedině doporučit všem milovníkům záhad, tajemna, napětí a zkrátka literatury hrůzy. Celá knížka se mi moc - víc než moc, vlastně příšerně - líbila a to mě nutí shánět další a další knihy Koji Suzukiho, který píše opravdu skvělé a hrůzostrašné věci.
A příště zase něco o Temných vodách...


Čínský Horoskop v Anime:)

27. listopadu 2008 v 8:26 | Jajinka:) |  ♥Other Anime And Manga Pics♥

Čínský horoskop má svůj původ v legendě. Moudrý Buddha uspořádal velkou hostinu, na kterou pozval všechny zástupce zvířecího světa, aby zdůraznil jednotu a rovnost všech bytostí. Jako první se na hostině objevila krysa, za ní buvol, pak tygr, až přišli všichni pozvaní. Po pozření slavnostní krmě se Buddha rozhodl všechna zvířata po zásluze odměnit. Hostitel si dlouho lámal hlavu, jak hodovníky obdarovat. Nakonec se rozhodl každému hostu svěřit vládu nad jedním rokem. Číňané říkají, že každý člověk má v srdci ukryté zvíře roku, ve kterém se narodil ...

Rok Krysy: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996

*Mystery*

26. listopadu 2008 v 19:58 | Jajinka:) |  ♥Other Anime And Manga Pics♥
"Zmizela hranice mezi snem a realitou, dotkl jsi se snu. Čas není potřebný, prostor není potřebný... Mizí, zůstáváš jen ty, sen a realita.":)"Život a Smrt, Den a Noc, Bílá a Černá, Dobro a Zlo, Světlo a Temnota..."


Ayumi Hamasaki:)

26. listopadu 2008 v 19:37 | Jajinka:) |  ♥Nezařazeno♥
Jméno: Ayumi Hamasaki

Její přezdívka: Ayu-chan

Věk: Právě 30

Datum a rok: 02.10.1978

Místo narození: Fukuoka, Japonsko

Narodila se ve znamení: Váhy

Krevní skupina: A

Oči: hnědé

Vlasy: Přírodní barva asi černá, ale jinak snad všechny XD

Výška: 156 cm

Váha: Kolem 40 kg (japonci XD)

A teď něco o jejích koníčcích, studiu (její lekce) a tím, kým je:

Je: Zpěvačka a modelka,zahrála si v pár filmech a točí i reklamy

Studium: Piano, japonská kaligrafie (5. stupeň),Kumonshiki studijní systém

Oblíbení ženský interpreti: Keiko (Globe), Rie Miyazawa, Seiko Matsuda

Oblíbení herci: Nicholas Cage, Rie Miyazawa

Oblíbené filmy: The Bodyguard, Betty Blue, Leaving Las vegas

Oblíbená četba: Moderní překlad Manyo tanka; básně - Matsua Ginira, Mitsuo Aida...

Oblíbená jídla: Keksíky, Koláče, kimchee (korejské jídlo - něco jako salát)

Lidi, které respektuje: Ty, co mají to co ona ne XD

A které ne: Lháře a ty co neumí pozdravit aspoň slůvkem ahoj