Vampire Knight

15. listopadu 2008 v 19:55 | Hikari-chaaan :)))) |  ♥Vampire Knight♥
ヴァンパイア騎士

"Všechno to začalo jedné zasněžené noci........"

Počet epizod: 13

Rok: 2008

Žánr: Bishounen, Komedie, Romantika, Shoujo, Upíři

Opening: Futatsu no Kodou to Akai Tsumi (ON/OFF)

Ending : Still Doll (Kanon Wakeshima)

Manga: Matsuri Hino

Režie: Kiyoko Sayama


I přes všechny pochybnosti a lidi, kteří tento fakt vyvracejí, je to víc než jisté - upíři existují. Žijí ve a opravdu se krmí na lidské krvi. Nicméně jim nevadí kříže či svěcená voda a i když je jejich leť velmi citlivá, ani sluneční světlo je nezabíjí. A v naší době, kdy se lidé stali již velmi mocnými, se musí i upíři zklidnit a pokusit se o soužití.

Yuuki Cross/Kurosu nemá vzpomínky na svoje dětství před pátým rokem jejího života. Jejím "začátkem" se stala vzpomínka na zasněženou krajinu a krvelačného upíra, který jí napadl. Zachránil ji jiný upír, čistokrevný Kaname Kuran, a odvedl ji ke svému známému(ne upírovi), který ji vychoval. Po deseti letech se z Yuuki stala pěkná mladá dáma, která svému adoptivnímu otci pomáhá ve snahách o coexistenci upírů a lidí.

Byla otevřena škola, kde je tzv. "Denní" a "Noční" vyučování, přičemž ve dne se učí lidé, v noci upíři. Ředitelem školy není nikdo jiný než Yuukin otec a právě proto se Yuuki stala prefektkou, která má dohlížet na pořádek a dodržování striktních pravidel o zákazu vycházení v noci a podob. V tom jí pomáhá Zero Kiriyuu, kterého Yuukin otec též vychoval, i když z něj nevyrostl zrovna optimista. Ti dva v noci obcházejí školní pozemky a kontrolují, zda se tam nepotulují nějací denní studenti a prostě jim jde o co nejmenší kontakt lidí s upíry. Na škole je i Yuukin zachránce Kaname, který jako čistokrevný upír drží ostatní na uzdě a pomáhá Yuuki. Jenže spousta věcí je stále zahalena tajemstvím...

Co se vlastně stalo Yuuki, že ztratila věškerou paměť? Jak se budou věci vyvíjet mezi Yuuki a Kanamem, který je na ní z nějakého záhadného důvodu až moc hodný? Jak to bude snášet Zero, který upíry nenávidí, neboť mu zabili rodiče? Proč se vlastně někdy chová tak divně? Je vůbec soužití lidí a upírů možné? A jak moc se věci změní, až se zvedne mlha minulosti?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama